CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 49NextLast
2017-06-30
Pożegnanie z jednostką
2017_06_30

W ostatnich dniach czerwca 2017 roku w Sali Ceremonialnej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, uroczyście pożegnano odchodzących żołnierzy. Zgodnie z Rozkazem Personalnym Dowódcy Generalnego mł. chor. Tomasz KORWIEL został wyznaczony na nowe stanowisko służbowe, natomiast st. kpr. Marek GRZEGORZ został przeniesiony do rezerwy po zakończeniu zawodowej służby wojskowej.
Po przedstawieniu przez Szefa Wydziału Personalnego przebiegu służby podoficerów, głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Centrum płk Remigiusz ZIELIŃSKI, który podziękował odchodzącym za zaangażowanie, fachowość i sumienność w codziennym wykonywaniu obowiązków służbowych. Życzył jednocześnie wszelkiej pomyślności w realizacji planów zarówno zawodowych jak i prywatnych. Za wspólne lata służby dziękowali również przybyli goście: przełożeni, podwładni. Życzymy naszym podoficerom wielu sukcesów i pomyślności.

Tekst: mjr Ireneusz BANDURA
Zdjęcia: mjr Ireneusz BANDURA
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-06-26
Powrót z festiwalu w Kołobrzegu z wyróżnieniami
2017_06_26

W drugiej dekadzie czerwca w Kołobrzegu odbył się finał XIX Festiwalu Twórczości dziecięcej Wojska Polskiego.
Reprezentantka Klubu CSAiU Lola URLICH, zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści klas I-III., a także nagrodę Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Wyróżnienie na festiwalu otrzymali również uczestnicy koła plastycznego w klubie- Alicja Dziewicka i Konrad Nicke, za prace w konkursie historyczno -plastycznym "Błękitna armia generała Józefa Hallera".
Zwycięzcą nagrody wręczy podczas najbliższego rozprowadzenia Komendant CSAiU.
Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: mjr Ireneusz BANDURA
Zdjęcia: mjr Ireneusz BANDURA

BW
2017-06-24
Jerzy KRYSZAK rozbawił żołnierzy i pracowników RON do łez
2017_06_24

W sobotę 24 czerwca w sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbył sie występ kabaretowy Jerzego Kryszaka, zorganizowany przez Klub CSAiU.
Jak każdy występ Pana Jurka, tak i ten był wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się z bezpośredniego spotkania z publicznością, którą angażuje w swoje skecze. Jerzy Kryszak propaguje zręczny dowcip publicystyczny, pełen świeżego spojrzenia na wady i słabości bieżących wydarzeń.
Prześmiewca, satyryk, obserwator celebrytów, polityków oraz ulicy zebrał po swoim występie "owacje na stojąco".

Tekst: mjr Ireneusz BANDURA
Zdjęcia: mjr Ireneusz BANDURA

BW
2017-06-12
Szkolenie elewów NSR w Toruniu
2017_06_12

W toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia trwa szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił. Rezerwowych. Doskonalą oni swe umiejętności praktyczne na Ośrodku Szkolenia CSAiU.
Elewi z 1 kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Podstawowego, której dowódcą jest kpt. Tomasz Matynia, intensywnie ćwiczą na toruńskim poligonie. W ramach zajęć ze szkolenia inżynieryjno – saperskiego wykonywali podstawowe prace fortyfikacyjne. Ich zadaniem było przygotowanie okopu strzeleckiego do prowadzenia ognia, oraz jego właściwe zamaskowanie. Ważną rzeczą było wykorzystanie naturalnych cech terenu oraz zminimalizowanie wpływu na otoczenie żołnierza.
Ponadto elewi nabywali nowe umiejętności podczas zajęć z obrony przed bronią masowego rażenia. Ćwiczyli, między innymi, gaszenie środków zapalających oraz pokonywanie toru napalmowego. Tego typu zadania zawsze wymagają dużego zaangażowania i skupienia. Po zakończeniu szkolenia żołnierze nie ukrywali zmęczenia, jednak podkreślali, że zajęcia bardzo przypadły im do gustu.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: st. chor. szt. Andrzej Keński
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
FirstPrevStrona 1 z 49NextLast
Licznik odwiedzin: 332384
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2017 All Rights Reserved