CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 93NextLast
2020-04-02
Razem przeciwko wirusowi.
2020-04-02

Żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia aktywnie włączają się w walkę z koronawirusem. Oprócz udziału w akcji masowego oddawania krwi czy przenoszeniu szpitala, dołączają się do szycia maseczek.
25 marca br. na terenie Centrum została przeprowadzona akcja poboru krwi przeprowadzona przez Terenową Stację w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP. ZOZ, w której udział wzięli żołnierze CSAiU. Oddali oni łącznie 18 litrów krwi.
Także w marcu żołnierze Centrum brali udział w przeniesieniu wyposażenia oddziału chemioterapii Szpitala Zakaźnego na Bielanach do Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Poza tym wychodząc naprzeciw trudnościom jakie spotkały nas wszystkich, Klub CSAiU przyłącza się do akcji szycia maseczek ochronnych. 6 kwietnia br. dla potrzeb służb dyżurnych, wart, żołnierzy i pracowników ron wydana zostanie pierwsza seria w ilości 200 sztuk.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2020-04-02
MASECZKI
2020_04_02
JK
2020-03-27
Pożegnanie elewów.
2020-03-27

27 marca odbyła się uroczystość pożegnania elewów kończących trzymiesięczne szkolenie przygotowawcze w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
Na uroczystej zbiórce 89 elewów służby przygotowawczej otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia w ramach służby przygotowawczej, a komendant CSAiU płk Remigiusz Zieliński podziękował wszystkim żołnierzom za sumienność i zaangażowanie, jakim wykazali się w trakcie całego okresu szkolenia.
Uroczysta zbiórka była również okazją do uhonorowania wyróżniających się elewów, a także podziękowania żołnierzom z Ośrodków Szkolenia Podstawowego i Szkolenia Specjalistycznego oraz Wydziału Dydaktycznego za pracę włożoną w szkolenie szeregowych elewów.

Na zakończenie szkolenia w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia wszyscy elewi przystąpili do egzaminów, gdzie ocenie poddano zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne zdobyte podczas szkolenia specjalistycznego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2020-03-10
„Barcelona” w murach Centrum.
2020-03-10

W dniu 9 marca br. z okazji Dnia Kobiet w Kinie CSAiU odbył się długo wyczekiwany koncert zespołu „Pectus”, który trwał prawie dwie godziny, a bisom nie było końca.
„Pectus” to znany zespół pop-rockowy, który tworzą czterej bracia Szczepanik. Nazwa grupy pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „siłę woli, hart ducha i upór w dążeniu do celu”. Zespół zagrał swoje największe przeboje, a także zaprezentował utwory z nowej płyty. Tomasz, Maciej, Mateusz i Marek podczas koncertu często nawiązywali do tradycji wyniesionych z rodzinnego domu, a swoją muzyką, niezwykłą atmosferą, którą stworzyli na scenie, a także poczuciem humoru i empatią podbili serca całej publiczności.

Tekst: Klub CSAiU
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 93NextLast
Licznik odwiedzin: 493032
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2020 All Rights Reserved