CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 74NextLast
2018-04-13
Pożegnanie oficera.
2018_04_13

13 kwietnia w Sali Ceremonialnej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie kapitana Mariusza Bucholca, kończącego służbę w Centrum. Oficer będzie kontynuować służbę wojskową na nowym stanowisku służbowym w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.
Major Wojciech Ochman, Szef Sekcji Personalnej, przybliżył zebranym żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej przebieg służby wojskowej żegnanego oficera, po czym zastępca komendanta Centrum, podpułkownik Remigiusz Zieliński, złożył mu serdeczne gratulacje oraz życzenia realizacji zamierzonych planów i sukcesów w nowym miejscu pracy, a następnie wręczył list oraz Odznakę Pamiątkową CSAiU.
Kapitan Bucholc, w swoim pożegnalnym przemówieniu, podziękował kadrze oraz pracownikom ron za wspólną służbę i pracę. Szczególne słowa uznania skierował do swoich przełożonych i współpracowników, dziękując im za długie lata wspólnej służby i pracy.

Panu kapitanowi życzymy wiele radości i satysfakcji, a przede wszystkim powodzenia na nowym stanowisku służbowym.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-04-13
Pożegnanie żołnierzy służby przygotowawczej
2018_04_13

13 kwietnia br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia zakończyło się szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych w specjalnościach wojskowych wartownik i obsługa lekkiego moździerza.
Na uroczystej zbiórce 80 elewów służby przygotowawczej otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia w ramach służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.
Świadectwa wręczył zastępca komendanta CSAiU ppłk Remigiusz Zieliński, który podziękował wszystkim żołnierzom za sumienność i zaangażowanie, jakim wykazali się w trakcie całego okresu szkolenia.
Uroczysta zbiórka była również okazją do uhonorowania wyróżniających się elewów, a także podziękowania żołnierzom z Ośrodków Szkolenia Podstawowego i Szkolenia Specjalistycznego oraz Wydziału Dydaktycznego za pracę włożoną w szkolenie szeregowych elewów.
Ponadto, na zbiórce, zastępca komendanta CSAiU wręczył dwóm podoficerom „saperom” listy gratulacyjne z okazji zbliżającego się Święta Wojsk Inżynieryjnych.
Uroczystość zakończyła ostatnia wspólna defilada pododdziałów.
W przeddzień zakończenia służby przygotowawczej elewi przystąpili do egzaminów po szkoleniu specjalistycznym, gdzie ocenie poddano zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Elewi „wartownicy” musieli wykazać się m.in. znajomością zasad pełnienia służby wartowniczej i ochrony obiektów, zastosowania środków przymusu bezpośredniego oraz prowadzenia ognia zgodnie z warunkami ćwiczenia przygotowawczego z karabinka do pełnienia służby wartowniczej. Natomiast ich koledzy „moździerzyści” egzaminowani byli praktycznie ze znajomości budowy i eksploatacji sprzętu oraz pracy bojowej na sprzęcie.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-04-13
Mistrzostwa Wojska Polskiego w Futsalu
2018_04_13

W dniach 08-13.04.2018 r. w oparciu o obiekty sportowe Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Futsalu. Z pośród 12 zespołów ujętych w rozkazie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych we współzawodnictwie sportowym wzięło udział 9 dwunastoosobowych drużyn.
Turniej przygotowany przez Cykl Wychowania Fizycznego i Sportu toruńskiego Centrum przebiegał na najwyższym poziomie organizacyjnym. W ciągu czterech dni rozegrano 24 mecze a jedyną drużyną, która nie odnotowała porażki w turnieju była 11 Dywizja Kawalerii Pancernej.
Po rozegraniu 3 meczów w I fazie mistrzostw kawalerzyści wywalczyli awans do półfinału, w którym odnotowali pewne zwycięstwo 3:0 nad drużyną DG RSZ 4 Siły Powietrzne. W meczu finałowym spotkali się z drużyną DG RSZ IWSZ. Po zaciętej oraz sportowej rywalizacji Lubuska Dywizja okazała się lepsza od Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wygrywając ostatecznie spotkanie 2:1.
Klasyfikacja końcowa mistrzostw:
1 miejsce DG RSZ 1 11 Dywizja Kawalerii Pancernej.
2 miejsce DG RSZ 6 Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.
3 miejsce DG RSZ 3 16 Dywizja Zmechanizowana.
4 miejsce DG RSZ 4 Siły Powietrzne.
5 miejsce DG RSZ 5 Marynarka Wojenna.
6 miejsce DG RSZ 2 12 Dywizja Zmechanizowana.
7 miejsce Dowództwo Garnizonu Warszawa.
8 miejsce Żandarmeria Wojskowa.
9 miejsce Wojska Obrony Terytorialnej.

Uroczystego zakończenia mistrzostw oraz wręczenia statuetek, pucharów i medali dokonał zastępca komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia ppłk Remigiusz ZIELIŃSKI wraz z przedstawicielem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk. Sebastianem KRASONIEM.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został szer. Mateusz Mika z 11 DKPanc, najlepszym bramkarzem okazał się st. szer. Artur Częstochowski z 11 DKPanc natomiast najlepszymi strzelcami turnieju zostali st. szer. Krzysztof Matuszak z DG RSZ 4 SP oraz szer. Arkadiusz Kaniowski z ŻW.
Nie zapomniano także o nie mniej ważnych postaciach mistrzostw – sędziach, którzy trzymali pieczę nad regulaminową rywalizacją podczas rozgrywanych meczy. Z rąk zastępcy komendanta panowie arbitrzy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Organizatorzy mistrzostw składają serdeczne podziękowania wszystkim drużynom, które przybyły na turniej i zapraszają wszystkich na kolejne mistrzostwa, mamy nadzieję, że ponownie do Torunia.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-04-13
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
2018_04_13

Na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Toruniu, udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej gen. dr Bolesławowi Błażejewskiemu, zamordowanemu w Katyniu, udział wziął Dowódca Garnizonu Toruń– ppłk Remigiusz Zieliński.
W uroczystości uczestniczyła także asysta honorowa wystawiona przez Ośrodek Szkolenia Podstawowego i Specjalistycznego toruńskiego Centrum.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 74NextLast
Licznik odwiedzin: 384927
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2018 All Rights Reserved