CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 106NextLast
2019-06-24
Pożegnanie.
2019-06-21

21 czerwca w Sali Tradycji Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie mł. chor. Szymona Góreckiego. Pan Chorąży będzie kontynuować swoją służbę wojskową w innej jednostce wojskowej.
Po odczytaniu rozkazu głos w imieniu Komendanta Centrum zabrał Szef Wydziału Personalnego ppłk Mariusz Plewa. W serdecznych słowach podziękował Panu Chorążemu za sumienną i wzorową służbę i pracę oraz nieprzeciętne zaangażowanie w realizację zadań na rzecz CSAiU. Życzył przy tym wszelkiej satysfakcji i pomyślności w życiu osobistym oraz spełnienia aspiracji zawodowych.
Żegnający się podoficer podziękowali kadrze, przełożonym oraz współpracownikom za wsparcie oraz za pomoc. Wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobyte w czasie służby i pracy w Centrum zaprocentuje w przyszłej służbie.
Dziękując wszystkim za wspólną służbę i pracę, życzył jednocześnie spokoju i spełnienia marzeń i planów.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2019-06-10
KONKURS
2019_06_10
JK
2019-06-10
Pożegnanie.
2019-06-07

7 czerwca w Sali Tradycji Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie st. szer. Michała Rutki, kończącego służbę w Centrum. St. szer. Rutka będzie kontynuować swoją służbę wojskową w innej jednostce wojskowej.
Po odczytaniu rozkazu głos zabrał zastępca komendanta Centrum ppłk Roman Piotrowski, który podziękował szeregowemu za uczciwą i przykładną służbę oraz osobiste zaangażowanie w realizację zadań na rzecz pododdziału oraz CSAiU. Życzył przy tym wszelkiej satysfakcji i pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w dalszej służbie.
Żegnający się z Centrum st. szer. Rutka podziękowała swoim przełożonym i kolegom za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę w Centrum.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2019-05-30
Zawody użyteczno-bojowe OPBMR
2019-05-29

W Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przeprowadzono zawody użyteczno – bojowe sekcji OPBMR na szczeblu CSAiU. Jak co roku w rywalizacji wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie pododdziały dywizjonu zabezpieczenia Centrum.
W skład każdej z drużyn wchodzili przedstawiciele sekcji wykrywania i monitorowania skażeń oraz sekcji likwidacji skażeń, występujących w każdej kompanii i baterii. Zasadniczym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności tychże sekcji w wykonywaniu zadań na rzecz własnych pododdziałów oraz Centrum, podniesienie poziomu wyszkolenia indywidualnego i zespołowego, ale przede wszystkim wyłonienie najlepszej sekcji na szczeblu Centrum.
Zawodnicy musieli zmierzyć się z szeregiem konkurencji. Obejmowały one wiedzę teoretyczną, jak również umiejętności praktyczne. W ramach części teoretycznej drużyny przygotowywały komunikat dotyczący sytuacji zagrożeń OPBMR – tzw. CBRN-1 oraz rozwiązywały test z zakresu wiedzy z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia.
W ramach zmagań praktycznych drużyny nakładały odzież ochronną, pokonywały pieszo teren skażony i wykonywały strzelanie bojowe nr 1 z karabinka w maskach przeciwgazowych. Musieli ponadto wykazać biegłość w posługiwaniu się sprzętem do wykrywania skażeń oraz zestawów odkażających. Po podsumowaniu rywalizacji trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca kompanię wsparcia, natomiast druga pozycja przypadła w udziale kompanii zaopatrzenia. Najlepszy wynik uzyskała drużyna z kompanii remontowej.

Serdecznie gratulujemy wyników.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Marek Serocki
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 106NextLast
Licznik odwiedzin: 450022
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2019 All Rights Reserved