CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 55NextLast
2017-09-21
Oficjalne rozpoczęcie ćwiczenia DRAGON 17 w Toruniu.
2017_09_21

20 września 2017 roku odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem DRAGON 17 dla pododdziałów ćwiczących na toruńskim poligonie.
Rozpoczęcia dokonał Szef Wysuniętego Punktu Kierownictwa Ćwiczenia na kierunku Toruń płk Zenon Wiśniewski.
Po przedstawieniu celu głównego ćwiczenia i omówieniu warunków bezpieczeństwa przedstawiono osoby funkcyjne z kierownictwa ćwiczenia oraz zasady ochrony informacji niejawnych obowiązujące podczas ćwiczenia.
Ośrodek Szkolenia CSAiU przez najbliższe dwa tygodnie będzie areną epizodów ćwiczenia DRAGON 17 dotyczących użycia artylerii.
Głównymi ćwiczącymi na obiektach poligonowych w Toruniu są pododdziały 11 Mazurskiego Pułku Artylerii pod dowództwem płk. dypl. Jacka Wery. Natomiast żołnierze Centrum wykonują zadania zarówno w strukturze kierownictwa ćwiczenia jak również w zakresie zabezpieczenia strzelań artyleryjskich.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-09-19
Pierwsze zajęcia programu MON „Edukacja wojskowa”.
2017_09_19

19 września br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas ponadgimnazjalnych z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu z przedmiotu „Edukacja wojskowa” w ramach pilotażowego programu MON.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z musztry, obrony przed bronią masowego rażenia, budowy i eksploatacji sprzętu oraz wychowania fizycznego. W ramach tych zajęć szkoleni uczyli się m.in. posługiwania sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami, budowy i obsługiwania technicznego wyposażenia indywidualnego, a także zapoznali się z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego w SZ RP.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-09-18
Pożegnanie oficera w Centrum
2017_09_18

18 września br. Komendant Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w obecności żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej pożegnał mjr. Macieja Nowickiego, starszego wykładowcę Cyklu Budowy i Eksploatacji, kończącego swoją służbę wojskową.
Podczas ostatniej zbiórki, Szef Sekcji Personalnej przybliżył przebieg służby żegnanego oficera, a Komendant płk Dariusz Adamczyk podsumował jego dorobek zawodowy i wkład pracy, jaki włożył podczas nienagannej służby w Centrum. Życzył jednocześnie zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji planów, aby właściwie odnalazł się i realizował te marzenia, których nie był w stanie urzeczywistnić w czasie służby wojskowej i aby pamiętał i wspominał tylko dobre chwile.
Po krótkich przemówieniu, w którym mjr Nowicki podziękował za wspólną służbę przełożonym i współpracownikom, przyszedł czas na życzenia i podziękowania od kolegów i współpracowników. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wykonanie pamiątkowej fotografii.
Panu Majorowi życzymy, aby nowy etap w życiu przyniósł wiele radości i satysfakcji.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-09-16
Zjazd absolwentów promocji 1977 r.
2017_09_16

W sobotę 16 września br. na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbyło się spotkanie koleżeńskie, po 40 latach od promocji, absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. J. Bema w Toruniu.
Podczas spotkania Panowie złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Bema, zwiedzili pododdział, w którym spędzili cztery lata szkoły oraz uczestniczyli w pokazie statycznym sprzętu wojskowego oraz bazy szkoleniowej, m.in. systemu szkolno – treningowego „ŚNIEŻNIK”.
Na koniec nie mogło zabraknąć grupowej pamiątkowej fotografii.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
FirstPrevStrona 1 z 55NextLast
Licznik odwiedzin: 344535
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2017 All Rights Reserved