CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 72NextLast
2018-03-19
Manewry Artystyczne Wojska Polskiego
2018_03_01

W 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu w dniu 1 marca br. odbył się I etap kwalifikacji do konkursu „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2018 r”, w którym udział wzięli reprezentanci z toruńskiego Centrum.
Do Inowrocławia pojechała silna grupa 30 osób, w której znaleźli się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, a co się z tym wiąże uczestnicy II etapu kwalifikacji, który odbędzie się w dniach 12 – 15. 04.2018 r. w Gdyni.
Pierwsze miejsca zajęły następujące osoby: Klara Kulis w kategorii soliści – wokaliści 13-16 lat, Maria Nawrocka w kategorii soliści – wokaliści powyżej 16 lat, Jan Olszewski w kategorii – turniej recytatorski, zespół wokalny z CSAiU w kategorii zespoły wokalne powyżej 16 lat, zespół „ PAPAWELO” w kategorii turnieju grup scenicznych powyżej 16 lat.
Poza zajętymi I miejscami otrzymaliśmy również wyróżnienia: Zespół taneczny „DESPACITO” oraz zespół rockowy „IN THE VAN”.
Bardzo dziękujemy wszystkim naszym podopiecznym za pracę i czas włożony w przygotowania do I etapu eliminacji i liczymy na dalszą tak owocną współpracę.

Tekst i zdjęcia: Klub CSAiU
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-03-14
SpoKREWnieni służbą toruńscy artylerzyści
2018_03_13

W dniu 13 marca br. żołnierze Centrum wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
W ciągu zaledwie czterech godzin zebrano 36,450 litrów krwi, którą oddało 95 żołnierzy, wśród których najliczniejszą grupę stanowili elewi służby przygotowawczej do NSR z Ośrodka Szkolenia Podstawowego.
Akcję zabezpieczali pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ Terenowej Stacji w Bydgoszczy, którzy korzystali z punktu pobrań przy Ambulatorium JW.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-03-12
Dzień Kobiet na wesoło
2018_03_11

W niedzielę, 11 marca, w Dworze Artusa, dla uczczenia Dnia Kobiet dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej wystąpił przesympatyczny Mariusz Kałamaga.
Pan Mariusz nie przyjechał sam. Przed jego występem toruńską publiczność „rozgrzał” jego kolega Marcin Zbigniew Wojciech człowiek trojga imion. Rybniczanin z krwi i kości. Komik, kabareciarz, stand-uper. Kwintesencja określenia: „pozytywny wariat”, które pasuje do obu naszych gości.
Były lider kabaretu Łowcy.B, kiedyś znany odbiorcom z lekko nadprutego żółtego sweterka w swoim stand-up`ie pt.„Tylko dla dorosłych” publicznie zwierzał się ze swego życia. Trzeba przyznać, że sposób, w jaki je postrzega, tłumaczy zdobytą przez p. Mariusza w 2009 roku nagrodę - „Świry” w kategorii Artysta, przyznaną mu przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach.
Występ obu Panów zaliczamy do udanych! Typowe dla stan-up`u obśmiewanie widzów dzięki urokowi osobistemu i kulturze komika nikogo nie obraziło. Salwy śmiechu i owacje podczas występu najlepiej o tym świadczyły.

Tekst i zdjęcia: Klub CSAiU
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2018-03-12
Pożegnanie oficera.
2018_03_02

9 marca w Sali Ceremonialnej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie kapitana Waldemara Nowaka, kończącego służbę w Centrum. Oficer będzie kontynuować służbę wojskową na nowym stanowisku służbowym w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
Podpułkownik Mariusz Plewa, Szef Wydziału Personalnego, przybliżył zebranym żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej przebieg służby wojskowej żegnanego oficera, po czym Komendant Centrum, pułkownik Dariusz Adamczyk, złożył mu serdeczne gratulacje oraz życzenia realizacji zamierzonych planów i sukcesów w nowym miejscu pracy, a następnie wręczył list pamiątkowy.
Kapitan Nowak, w swoim pożegnalnym przemówieniu, podziękował kadrze oraz pracownikom ron za wspólną służbę i pracę. Szczególne słowa uznania skierował do swoich przełożonych i współpracowników dziękując im za pełen profesjonalizm i zaangażowanie w codziennej służbie.

Panu kapitanowi życzymy wiele radości i satysfakcji, a przede wszystkim powodzenia na nowym stanowisku służbowym.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 72NextLast
Licznik odwiedzin: 379648
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2018 All Rights Reserved