CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 99NextLast
2019-02-18
PRZYSIĘGA
2019_02_18 BW
2019-02-13
MAYDAY MAYDAY
2019_02_13

Organizujemy zbiórkę fantową dla Naszego kolegi st. szer. Michała KAMZELSKIEGO, który służy w 2 Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu.
Michał od kilka lat zmaga się z chorobą – Stwardnieniem Zanikowym Bocznym SLA. Jedyną dotąd metodą walki z tą chorobą jest podanie komórek embrionalnych bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Znalazła się klinika, która jest w stanie podjąć tę bardzo trudną walkę o jego zdrowie, ale potrzebne jest wsparcie finansowe. Koszt tej terapii to 120 tysięcy złotych. Michał i jego najbliższa rodzina nie są w stanie uzbierać tak dużej kwoty, ale My żołnierze wspólnymi siłami moglibyśmy mu pomóc.
Mężowie Zaufania Korpusu Szeregowych zainicjowali akcję pt. MAYDAY MAYDAY, która ma na celu zebranie fantów, które będą przekazane na licytację. Zebrane pieniądze z licytacji zasilą konto fundacji, która pomaga Michałowi. Można też wpłacać datki za pośrednictwem Internetu na adres https://zrzutka.pl/5cebeu
Akcja zbierania fantów już trwa, a w dniach 18 lutego – 01 marca będzie można wziąć udział w licytacji.
Więcej informacji – st. szer. Dawid Wasiniak – tel. 530511091

BW
2019-02-13
Remontowcy w ogniu.
2019_02_12

Zgodnie z Planem Zasadniczych Przedsięwzięć w dniu 12 lutego br. kompania remontowa (krem) dywizjonu zabezpieczenia zorganizowała zajęcia z Obrony przed Bronią Masowego Rażenia (OPBMR) nt. „Ochrona wojsk przed środkami zapalającymi”.
W trakcie przeprowadzonych zajęć, żołnierze wzięli udział w szeregu zagadnień, takich jak: użycie środków zapalających na współczesnym polu walki oraz skutki ich rażącego działania na ludzi. Ćwiczyli również gaszenie napalmu na obiektach fortyfikacyjnych i umundurowaniu, a także udzielanie pierwszej pomocy w przypadku oparzeń.
Kulminacyjnym punktem zajęć było pokonywanie toru napalmowego, który pozwala wyobrazić sobie żołnierzom sytuacje, w jakich mogą się znaleźć na polu walki. Bardzo ważnym elementem zajęć było także zwiększenie odporności żołnierzy na rażące działanie ognia. „Jestem zadowolony, że wszyscy moi żołnierze mogli zwiększyć swoje doświadczenie w realizacji zadań w trudnych warunkach.” – powiedział dowódca kompanii remontowej kpt. Krzysztof ŻUK.

Żołnierze krem pokonali płonący tor napalmowy pod okiem wykwalifikowanego podoficera specjalisty sekcji kierowania OPBMR, który nie tylko wyjaśnił zagrożenia jakie stwarza płonący napalm, ale dbał również o to, by zajęcia odbyły się w sposób bezpieczny.
Dodatkowym elementem zajęć był pokaz sporządzania zagęszczonych mieszanin zapalających na podstawie proszku EH w wariancie zapór ogniowych.

Tekst i zdjęcia: dywizjon zabezpieczenia CSAiU
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2019-01-31
Pożegnania i awanse.
2019_01_31

31 stycznia odbyło się uroczyste pożegnanie dziesięciu żołnierzy oraz wręczenie aktów mianowania żołnierzom Centrum. Uroczystość miała miejsce w Klubie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Dla dziewięciu żołnierzy, w tym jednego oficera starszego i ośmiu podoficerów był to ostatni dzień służby wojskowej, natomiast szeregowy będzie kontynuował swoją służbę w innej jednostce wojskowej.
Po odczytaniu rozkazu głos zabrał komendant Centrum. W serdecznych słowach podziękował wszystkim żegnanym żołnierzom za sumienną i wzorową służbę. Pułkownik Adamczyk podkreślił, że wiele zadań, przedsięwzięć realizowanych w Centrum nie udało by się bez osobistego poświęcenia i zaangażowania żegnanych osób. Życzył jednocześnie zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji planów, aby właściwie odnaleźli się i realizowali te marzenia, których nie był w stanie urzeczywistnić w czasie służby i pracy, natomiast szeregowemu życzył powodzenia i sukcesów w dalszej służbie.
W imieniu odchodzących żołnierzy głos zabrał mjr Jacek Michalak, który w szczerych słowach podziękował, nie tylko swoim przełożonym i podwładnym, ale również wszystkim tym, z którymi miał okazję i przyjemność służyć, za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę w Centrum.
Ponadto komendant CSAiU wręczył akty mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy siedmiu żołnierzom toruńskiego Centrum.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz składaniem osobistych podziękowań i gratulacji.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 99NextLast
Licznik odwiedzin: 434205
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2019 All Rights Reserved