CSAiU na FB

FirstPrevStrona 1 z 153NextLast
2017-04-14
Pożegnanie z Centrum
2017_04_14

W dniu 14 kwietnia 2017 roku w Sali Ceremonialnej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, po wielu latach służby, uroczyście pożegnano odchodzącego na nowe stanowisko służbowe, dowódcę plutonu baterii dowodzenia por. Piotra Ochocińskiego.
Po przedstawieniu przez Szefa Wydziału Personalnego przebiegu służby oficera młodszego, głos zabrał Komendant Centrum płk Dariusz Adamczyk, który podziękował odchodzącemu za zaangażowanie, fachowość i sumienność w codziennym wykonywaniu obowiązków służbowych. Życzył jednocześnie wszelkiej pomyślności w realizacji planów zarówno zawodowych jak i prywatnych. Za wspólne lata służby dziękowali również licznie przybyli goście: przełożeni, podwładni. Dalszą służbę wojskową por. Ochociński pełnić będzie w 10 Warszawskim Pułku Samochodowym na stanowisku oficera Sekcji Wychowawczej.
***
Por. Piotr Ochociński rozpoczął służbę wojskową w 1985 r. jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Rakietowych i Artylerii. Po jej ukończeniu, w 1988 r., został powołany do zawodowej służby wojskowej, po czym pełnił ją przeważnie na stanowisku dowódcy plutonu, w jednostkach wojskowych tj.; 22 pułk artylerii, 30 dywizjon artylerii rakietowej, 6 Brygada Artylerii, 6 dywizjon artylerii samobieżnej oraz w 1 Brygada Artylerii i Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. W 2013 roku ukończył sześciomiesięczne studium oficerskie, po którym objął stanowisko dowódcy plutonu w baterii dowodzenia CSAiU już jako oficer młodszy.
Życzymy wielu sukcesów i pomyślności.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: Remigiusz Stasiak
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-04-14
Spotkania wielkanocne w Centrum
2017_04_14

Wielkanoc – to najbardziej uroczyste święto chrześcijańskie, czas otuchy i nadziei, czas radości i pojednania. To również okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Z tej okazji w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w dniach 13 i 14 kwietnia br., przy symbolicznym wielkanocnym stole spotkali się żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej oraz zaproszeni goście, wśród których zaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i jednostek wojskowych Garnizonu Toruń.
Gospodarz spotkania – Komendant Centrum, płk Dariusz Adamczyk złożył wszystkim przybyłym świąteczne życzenia, aby tegoroczne Święta przyniosły wiele szczęścia dzielonego z najbliższymi w radosnej i ciepłej rodzinnej atmosferze oraz by te kilka świątecznych dni przyniosło wszystkim jak najwięcej uśmiechu i radości. Następnie duszpasterze wojskowi poświęcili świąteczny stół i zebrane na nim potrawy, po czym zebrani złożyli sobie życzenia.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: Remigiusz Stasiak
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-04-13
Serdeczne podziękowania
2017_04_13

W dniach 03-04 kwietnia br. lektorzy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia wzięli udział, w składzie komisji egzaminacyjnej, w egzaminie eksternistycznym z języka angielskiego na poziomie 1, który odbył się w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.
Oprócz przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej pełnili oni funkcję o charakterze doradczo-szkoleniowym i informacyjnym na rzecz innych ośrodków kształcenia językowego resortu. Dzięki pomocy toruńskich lektorów, żołnierze 15 GBZ otrzymali bardzo szczegółowe informacje odnośnie procedur przygotowania się do egzaminów na wyższych poziomach znajomości języka.
Szef Wojsk Inżynieryjnych 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, na ręce Komendanta Centrum, złożył serdecznie podziękowania i gratulacje dla kierownika, mjr. Mariusza Piotrowskiego i lektorów Ośrodka Doskonalenia Znajomości Języków Obcych w Toruniu: Tatiany Frołow, Marty Pater-Buczkowskiej, Danuty Grzankowskiej, za fachowość i nieprzeciętne zaangażowanie, jakim wykazali się podczas przeprowadzenia ww. egzaminu.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: mł. chor. Piotr Kamiński
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-04-11
Z wizytą w Centrum
2017_04_11

11 kwietnia br. toruńskie Centrum gościło żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie (WSzW) i podległych Wojskowych Komend Uzupełnień biorących udział w podróży historyczno-geograficznej.
W ramach przedmiotowego przedsięwzięcia szkoleni mieli możliwość zapoznania się z organizacją i zadaniami CSAiU oraz bazą szkoleniową i sprzętem wojskowym zabezpieczającym proces szkolenia w jednostce wojskowej. W dowód uznania Szef WSzW przekazał na ręce zastępcy komendanta ppłk. Remigiusza Zielińskiego podziękowania za gorące przyjęcie i gościnność Centrum oraz za profesjonalne przygotowanie kadry do zabezpieczenia powyższego spotkania.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
FirstPrevStrona 1 z 153NextLast
Licznik odwiedzin: 316996
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2017 All Rights Reserved