CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 51NextLast
2017-05-26
WETERANI NA FINISZU
2017_05_26

Po 5 dniach nasi dzielni weterani dotarli do Giżycka. O godz. 14.00 rozpocznie się uroczyste zakończenie Rajdu Rowerowego i jednocześnie rozpocznie weekend obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Gratulujemy naszym kolegom, którzy pokonali 300 km na rowerach i życzymy szczęśliwego powrotu do garnizonu po zakończeniu obchodów.

Tekst: mjr Ireneusz Bandura
Zdjęcia: st. chor. Mariusz Waruszewski
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-05-25
ZGRUPOWANIE PODODDZIAŁÓW WRiA DOBIEGŁO KOŃCA
2017_05_25

25 maja br. na Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie zgrupowania pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii.
Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii, gen. bryg. Sławomir Owczarek, podsumował szkolenie, przedstawił wnioski oraz zapoznał z ogólną koncepcją planowanego na przyszły rok kolejnego zgrupowania. Generał podziękował za duże zaangażowanie szkolących się pododdziałów oraz podkreślił jak ważna dla każdego artylerzysty jest możliwość wspólnego szkolenia i bieżącej wymiany doświadczeń.
Pomimo dużej intensywności przedsięwzięć szkoleniowych oraz dynamiki działań, wszystkie zakładane cele zostały osiągnięte, a wyciągnięte wnioski zostaną wdrożone do praktyki szkoleniowej i działalności bieżącej w pododdziałach WRiA.
Zbiórka była również doskonałą okazją do wyrażenia szczególnych słów uznania dla osób, które wykazały się ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Z rąk Szefa Zarządu wyróżnieni żołnierze otrzymali podziękowania za wkład wniesiony w realizację szkolenia.
Na zakończenie gen. bryg. Sławomir Owczarek życzył wszystkim bezpiecznego i bezkolizyjnego przemieszczenia do macierzystych garnizonów.
Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-05-24
PÓŁMETEK RAJDU ROWEROWEGO WETERANA
2017_05_24

Reprezentacja żołnierzy CSAiU biorąca udział w Rajdzie Rowerowym Weterana aktualnie przekroczyła półmetek. O godzinie 13.00 st. chor. szt. Jan Pietrzak, st. chor. Mariusz Waruszewski, st. sierż. Tomasz Turski i st. kpr. Piotr Kołpacki minęli na swoich rowerach znak miasta Olsztyn. Tym samym zakończyli trzeci etap rajdu.
Łącznie pokonali już 191 km z 299 zamierzonych. Przed naszymi weteranami pozostały jeszcze tylko dwa etapy. W czwartek planują przejechać 64 km do Mrągowa, a w piątek pokonają ostatni etap do Giżycka, liczący 44 km.
Czekamy na kolejne informacje i relację fotograficzną od naszych kolegów z trasy Rajdu Rowerowego, organizowanego z okazji Dnia Weterana Poza Granicami Państwa.
Życzymy szczęśliwego dotarcia do mety.

Tekst: mjr Ireneusz Bandura
Zdjęcia: st. chor. Mariusz Waruszewski
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2017-05-22
TORUŃSKIE CENTRUM PO RAZ PIERWSZY W RAJDZIE ROWEROWYM WETERANÓW
2017_05_22

22 maja br. o godz. 9.00 reprezentacja Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w składzie: st. chor. szt. Jan Pietrzak, st. chor. Mariusz Waruszewski, st. sierż. Tomasz Turski i st. kpr. Piotr Kołpacki, rozpoczęła pierwszy z pięciu „odcinków” Rajdu Rowerowego Weterana w ramach centralnych obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Giżycku.
W ramach Rajdu Panowie mają do przejechania trasę, którą będą pokonywać w pięciu kolejnych etapach:
Etap I - 22.05.2017 r. (70 km) na trasie Toruń – Brodnica;
Etap II - 23.05.2017 r. (72 km) na trasie Brodnica – Ostróda;
Etap III - 24.05 2017 r. (49 km) na trasie Ostróda – Olsztyn;
Etap IV - 25.05.2017 r. (64 km) na trasie Olsztyn – Mrągowo;
Etap V - 26.05 2017 r. (44 km) na trasie Mrągowo – Giżycko.
Reprezentantom życzymy dużo siły i wytrwałości oraz bezpiecznego dotarcia do celu.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
FirstPrevStrona 1 z 51NextLast
Licznik odwiedzin: 325012
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2017 All Rights Reserved