CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 103NextLast
2019-04-17
Spotkanie wielkanocne
2019_04_19

Wielkanoc to w naszej tradycji chrześcijańskiej święta szczególne, to czas zadumy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. To także czas oczekiwania, pojednania i radości, a także jedna z niewielu okazji w roku do dzielenia się serdecznościami podczas rodzinnych spotkań i rozmów z bliskimi.
Z tej okazji w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przy symbolicznym wielkanocnym stole spotkali się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i jednostek wojskowych Garnizonu Toruń.
Gospodarz spotkania – Komendant Centrum, płk Dariusz Adamczyk złożył wszystkim przybyłym świąteczne życzenia: „Niech ten szczególny czas wypełniony będzie wzajemną serdecznością, pogodą ducha, szczęśliwymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych oraz nadzieją i wiarą w dobrą przyszłość, a wyjątkowy nastrój towarzyszący Świętom, pozostaje z nami jak najdłużej”. Następnie duszpasterze wojskowi poświęcili świąteczny stół i zebrane na nim potrawy, po czym zebrani złożyli sobie życzenia.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

BW
2019-04-12
Pożegnanie.
2019_04_12

12 kwietnia w Sali Tradycji Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie mjr. Dominika Sobczyka, kpt. Krzysztofa Żuka, oraz pana Stanisława Jabłońskiego. Panowie oficerowie będą kontynuować swoją służbę wojskową w innej jednostce wojskowej.
Po odczytaniu rozkazu przez Szefa Sekcji Personalnej głos zabrał Komendant Centrum. W serdecznych słowach podziękował Panom za sumienną i wzorową służbę i pracę oraz nieprzeciętne zaangażowanie w realizację zadań na rzecz CSAiU. Wszystkim żegnanym życzył wszelkiej satysfakcji i pomyślności w życiu osobistym, a panom oficerom spełnienia aspiracji zawodowych.
Żegnający się z Centrum Panowie podziękowali kadrze, przełożonym oraz współpracownikom za wsparcie oraz za pomoc. Odchodzący oficerowie wyrazili przekonanie, że doświadczenie zdobyte w czasie służby i pracy w Centrum zaprocentuje w przyszłej służbie.
Dziękując wszystkim za wspólną służbę i pracę, życzyli jednocześnie spokoju i spełnienia marzeń i planów.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2019-04-11
Sportowy początek miesiąca.
2019_04_11

W dniach 02-04.04.2019 r. w m. Gołdap odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana w biegach przełajowych.
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia na poniższych dystansach reprezentowali:
 kpt. Piotr Krupa (8000m);
 mł. chor. Wojciech Sowa (8000m oraz 4x2000m);
 mł. chor. Krzysztof Rutkowski (8000m);
 plut. Damian Kłopotek (8000m oraz 4x2000m);
 kpr. Łukasz Kalata (8000m oraz 4x2000m);
 st. szer. Łukasz Prusik (3000m oraz 4x1000m);
 st. szer. Tomasz Stadnik (8000m);
 st. szer. Michał Szymański (3000m oraz 4x1000m);
 st. szer. Mariusz Waszak (3000m);
 szer. Agnieszka Ochman (3000m oraz 4x1000m);
 szer. Lena Sadowska (3000m oraz 4x1000m;);
 szer. Dawid Górczyński (3000m oraz 4x1000m).

Plut. Damian Kłopotek został złotym medalistą w swojej kategorii wiekowej na dystansie 8000m. Poza tym ww. żołnierz dostał się do reprezentacji 16 DZ DG RSZ 3 i będzie uczestniczył wraz z pozostałymi najlepszymi biegaczami w Mistrzostwach Wojska Polskiego, które odbędą się w dn. 16-19.04.2019 r. w m. Sulechów.

Ponadto w dniu 10 kwietnia br. w ramach współzawodnictwa kadry CSAiU odbyły się zawody w pływaniu. Wyniki drużynowe oraz indywidualne przedstawiają się następująco:
Drużynowo: miejsce I - Dywizjon Zabezpieczenia I, miejsce II - Ośrodek Szkolenia Podstawowego/Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego, miejsce III - Wydział Dydaktyczny.
Indywidualnie: Styl grzbietowy (M35): miejsce I - Paweł Sulowski
Styl grzbietowy (M36): miejsce II - Sebastian Kottas, miejsce II - Andrzej Orłowski, miejsce III - Damian Rzeczkowski.
Styl klasyczny (M35): miejsce I - Andrzej Kozłowski, miejsce II - Tomasz Brodowski.
Styl klasyczny (M36): miejsce I - Łukasz Klein, miejsce II - Sebastian Kottas, miejsce III - Przemysław Binkowski, miejsce IV - Dariusz Siemieniecki.
Styl dowolny (M35): miejsce I - Paweł Sulowski, miejsce II - Maciej Zaranek, miejsce III - Wojciech Tejkowski.
Styl dowolny (M36): miejsce I - Andrzej Orłowski, miejsce II - Dariusz Siemieniecki, miejsce III - Robert Anyszka.
Tekst i zdjęcia: CWFiS CSAiU
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2019-04-10
Sprawdzian dla kandydatów na podoficerów.
2019_03_29

W dniach 09-10 kwietnia br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbył się sprawdzian wewnętrzny dla szeregowych zawodowych – kandydatów na podoficerów, celem oceny poziomu przygotowania do udziału w egzaminie wstępnym do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.
W ramach sprawdzianu została zweryfikowana wiedza teoretyczna szeregowych, ich sprawność fizyczna oraz umiejętności praktyczne, na które złożyły się: sprawdzian z Regulaminu Ogólnego i Musztry, sprawdzian ze szkolenia taktycznego (wykonywanie norm szkoleniowych), a także strzelanie szkolne nr 1 z kbs Beryl.

Ostatnim etapem sprawdzianu był test wiedzy teoretycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 103NextLast
Licznik odwiedzin: 443867
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2019 All Rights Reserved