CSAiU na FB

ARCHIWUM wiadomości dostępne za zgodą Komendanta CSAiU


FirstPrevStrona 1 z 96NextLast
2020-05-29
Dzień Weterana
2020-05-29

29 maja obchodzimy Dzień Weterana.
Z tego też powodu żołnierze Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu podjęli wyzwanie jego uświetnienia oddając honorowo krew.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2020-05-19
Dzień Strażaka w Centrum.
2020-05-19

18 maja 2020 roku w CSAiU odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Tegoroczne obchody miały wymiar symboliczny. Zorganizowano je z zachowaniem reżimu sanitarnego, tylko przy udziale żołnierzy strażaków WSP. Podczas uroczystości odczytano list od Szefa Delegatury Zabezpieczenia Przeciwpożarowego z życzeniami, skierowanymi do żołnierzy i strażaków Centrum.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było odczytanie wyciągu z rozkazu o wyróżnieniach oraz wręczenie listów gratulacyjnych.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Tekst i zdjęcia: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2020-05-08
Dzień Bibliotekarza.
2020-05-08

W dniu 8 maja, z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Komendant Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia wręczył pracownikom resortu obrony narodowej listy gratulacyjne, składając jednocześnie paniom bibliotekarkom serdeczne życzenia radości oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym.
W Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, przypadający corocznie 8 maja. Pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985, przy udziale Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu.
Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego. Jest to dzień bez kar w bibliotekach.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: sierż. Mariusz Górski
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
2020-05-08
Rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.
2020-05-08

W piątek, 8 maja odbyły się skromne, toruńskie obchody 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.
Pod obeliskiem „Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939-1945” wiązanki kwiatów oraz znicze, poza prezydentem Torunia i sekretarzem województwa kujawsko-pomorskiego, złożył Komendant Garnizonu Toruń płk Remigiusz Zieliński wraz z delegacją żołnierzy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska
Zdjęcia: CSAiU
Zdjęcia można obejrzeć na tej stronie.

JK
FirstPrevStrona 1 z 96NextLast
Licznik odwiedzin: 498552
 
MON SGWP Dowództwo Generalne RSZ Siły Powietrzne Marynarka Wojenna Wojska Specjalne Dowództwo Operacyjne SZ RP Inspektorat Wsparcia SZ Żandarmeria Wojskowa
© BW & JK CSAiU 2006 - 2020 All Rights Reserved